Nataša Bojanić predstavlja se prvom samostalnom izložbom keramike pod nazivom “Tok misli” u Umetničkoj galeriji “Stara kapetanija”. Izložba traje od 2. do 20. avgusta.
Umetnica koristi kameninu, staklo, engobu za zidne instalacije, a porcelan, pozlatu za manje forme na postamentima.
Predstavljeni keramički radovi su modernog izgleda i suptilne izrade i približavaju se skulptorskim ostvarenjima. Na izložbi autorka istražuje temu vode na osoben način .Iako apstraktni radovi asociraju svojim linijama, oblicima, bojom na živa bića. Uočljiva je igra svetlosti i senke.
Svaki od izloženih radova osobenih je svojstava, i nijedan ne može poprimiti formu drugoga . Pored zanatske veštine u nju je utkana i osobena autorkina emocija stvaranja.
Umetnica je učestvovala na izložbama u Beogradu, Užicu , Smederevu, Vrnjačkoj Banji, kolonijama , projektima.
Srudent je Erazmusa 2017. na Akademiji Erazmusa na Akademiji Likovnih umetnosti i dizajna u Bratislavi.
Dobitnica je nagrade ” TUPRAG Golden Art Award” NA Usak University u Turskoj 2016. godine. Učesnica je Gich Bienala u Koreji 2017.
Branka Milutinović, dipl.istoričarka umetnosti i kustoskinja